Nános sněhu a kluzká vozovka zkomplikovala život mnoha řidičům. Své o tom ví i devětatřicetiletý řidič nákladního vozidla Iveco, který skončil ve středu 15. prosince okolo 10. hodiny i s návěsem v příkopu.

Osudnou se mu stala silnice druhé třídy ve Městě Albrechticích, kde během jízdy najel na pravou krajnici. Ta se pod tíhou soupravy utrhla a řidič i s náklaďákem sjel do pravého příkopu. Už tak nepříjemnou situaci ještě vyhrotilo to, že se rozhoupaný kolos částečně převrátil na pravý bok. I přes veškerou snahu se kamion nepodařilo ze sevření hlubokých závějí vyprostit.

Zpět na kola mu pomohl až jeřáb ostravské asistenční služby. „Během středy se nepodařilo nákladní vozidlo z místa nehody vyprostit. K vytažení vozidla ze silničního příkopu došlo teprve ve čtvrtek 16. prosince v 7:30 hodin. Přestože vozidlo zůstalo na místě nehody, netvořilo na komunikaci žádnou překážku,“ řekla Ivana Křištofová z bruntálské policie.

Přivolaní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která neprokázala přítomnost alkoholu. Protože však řidič porušil bezpečnostní vzdálenost od krajnice, která se pod tíhou vozu propadla, musel zaplatit blokovou pokutu ve výši pěti set korun. „Protože na místě nehody nebyl nikdo zraněn, záchranná služba zde nezasahovala,“ řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Škoda na vozidle byla vyčíslena na třicet tisíc korun.