Šestadvacetiletý muž spadl z výšky přes deset metrů, když zlézal skálu a zůstal ležet ve velmi špatně přístupném terénu.

"Moravskoslezští záchranáři se o události v lokalitě zříceniny hradu Pustý zámek, poblíž Vrbna, dozvěděli před osmnáctou hodinou a na pomoc vyjel ihned nejbližší tým z Vrbna pod Pradědem," komentoval událost mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje.

"Na pomoc s transportem postiženého byli přivoláni hasiči a horská služba. Operátoři si vyžádali spolupráci s olomouckými leteckými záchranáři, neboť ostravská posádka LZS ve stejné době zasahovala u dopravní nehody a nemohla zraněnému přiletět na pomoc," uvedl dále Humpl.

„Vybral si výstup, který je méně lezený a také méně jištěný. Na místo nehody dorazila první posádka sanitního vozu Rychlé zdravotnické pomoci a vzápětí my spolu s hasiči," komentoval zásah Martin Chalupa, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Fotogalerie: Zraněný horolezec byl přepraven vrtulníkem do olomoucké nemocnice.

Poté mladíka převezl do olomoucké nemocnice vrtulník letecké záchranné služby. Vyzvednutí zraněného ale komplikovalo husté zalesnění.

Záchranáři jej tak nejdříve museli přenést ve vakuované matraci k autu horské služby, kterým jej dopravili na Bílý Potok. Tam už čekal vrtulník.