Na to, že se nic neděje, si rozhodně nemůže stěžovat směna profesionálních hasičů z Krnova pod velením Petra Křištofa. Za čtyřiadvacet hodin vyjeli k několika různým událostem a všechny zvládli na jedničku. Letošní léto si hasiči mohou pochvalovat, jelikož požárů naštěstí není mnoho. Pravidelně jezdí pouze k technické pomoci zejména při dopravních nehodách.

Klid se však někdy změní v rušnou šichtu, a to se nyní stalo směně ze čtvrtka na včerejšek.

Hned ráno vyjeli krnovští profesionálové k dopravní nehodě na ulici Mikulášské a Bezručově. Tam zabránili úniku nebezpečných látek do podloží a uklidili z vozovky části rozbitých vozidel.

Do oběda se už nic nedělo a vypadalo to na klidnou směnu. Avšak před druhou hodinou vyslal operační důstojník hasiče k požáru stromu mezi Chomýží a Ježníkem. Těm se podařilo během pár minut dostat k ohni v kopcovitém terénu a hořící strom poté bez velkých problémů uhasili. Při návratu od požáru pak objevili ležícího muže u silnice.

„Zastavili jsme a podívali se, zda se něco nestalo. Vše nasvědčovalo nehodě. Cyklista byl pod vlivem alkoholu a ležel na silnici se zakrváceným obličejem. Přivolali jsme sanitku a muže jsme ošetřili. Kolo, které cyklista řídil, jsme předali policii,“ řekl velitel družstva Petr Křištof.

Zraněný cyklista s otřesem mozku ani neví, jaké měl štěstí, když jej na minimálně frekventované polní silnici našli hasiči. Ti si však neodpočinuli ani v noci. Směna pro ně ještě neskončila, navíc se přihnala bouřka a za silného deště byla jen otázka času, kdy vyrazí na výjezd.

K němu došlo až nad ránem, když ve Městě Albrechticích praskl na domě svod vody, který vytopil několik bytů. Hasiči jej provizorně opravili. „Směna zažila skutečně rušný pracovní den. Různé situace zvládla výborně, což mě těší,“ pochválil výkon krnovského týmu Jiří Patrovský, ředitel Hasičského záchranného sboru Bruntál.