Žena i přes rychlou pomoc krnovských záchranářů na místě střetu podlehla těžkým zraněním. Tragická nehoda se odehrála ve čtvrtek 30. června v zatáčkách u obce Linhartovy.

Žena se dvěma dcerami tudy kolem půl šesté večer projížděla ve směru na Město Albrechtice. Zřejmě však podcenila situaci a nepřizpůsobila rychlost deštivému počasí. Její vůz Škoda Fabia se tak dostal na mokré silnici v prudkých linhartovských zatáčkách do smyku. Během pouhého okamžiku vjel do protisměru, kde se srazil s octavií, kterou řídil čtyřiasedmdesátiletý muž, a následně ještě do svodidel.

„K dopravní nehodě jsme ze dvou stanovišť vyslali čtyři posádky Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje, aby co nejrychleji poskytly pomoc všem účastníkům havárie,“ konstatoval včera mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Byla na místě mrtvá

Řidička fabie neměla v podstatě žádnou šanci, oživovací pokusy zasahujících záchranářů byly marné.

,,Sedmatřicetiletá žena zůstala zaklíněná v jednom z vozidel a musela být vyproštěna hasiči. Nejevila známky života, záchranáři tady zahájili resuscitaci s cílem obnovit činnost srdce. Postižená ale bohužel utrpěla vícečetná zranění, kterým na místě podlehla. Lékař musel konstatovat smrt,“ dodal Lukáš Humpl.

Ve fabii se svou matkou cestovaly dvě dívky ve věku šest a patnáct let.

„Mladší z dívek utrpěla lehčí poranění hlavy a hrudníku, druhá byla zraněna těžce. Zasahující lékař zjistil zranění hlavy a břicha. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byly obě děti transportovány na urgentní příjem nemocnice v Krnově,“ doplnil Lukáš Humpl.

Senior, který řídil Octavii utrpěl poranění hlavy a dolní končetiny. Byl společně s dětmi převezen do krnovské nemocnice, kde jsou v současné době nadále hospitalizováni. Co se vlastně stalo, aktuálně vyšetřují kriminalisté z Krnova. „Na místě smrtelné nehody zasahovali také policejní krizoví interventi. Způsobená škoda na vozidlech činí více než dvě stě tisíc korun,“ uzavřela mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková.