„Jel jsem od města a najednou přišel boční náraz. Byla to pěkná šlupka,“ řekl bezprostředně po nehodě dvaačtyřicetiletý řidič seatu, kterému po obličeji stékala krev. Právě jemu nedala přednost v jízdě dvaačtyřicetiletá řidička Opelu Zafira, která vyjížděla z vedlejší ulice na hlavní tah.

„Je to moje vina. Nebyla jsem dostatečně pozorná. Ještě je tady k tomu to stromořadí,“ řekla plačtivým hlasem šoférka opelu.

Na místo byla neprodleně vyslána sanitka, hasiči a policisté. Lidé z okolních domů ošetřovali řidiče do příjezdu záchranky. „Nehody se tady stávají často. Již podruhé tady ošetřuji někoho zraněného,“ řekla mladá žena bydlící na Mikulášské ulici. Dle ní za nehodu může stromořadí. „Když vjíždíte na Mikulášskou ulici, tak přes stromy nejde prakticky nic vidět. Každý si najíždí hodně do hlavní cesty, aby se mohl rozhlédnout. Mělo by se s tím něco dělat,“ nadnesla žena, která po příjezdu sanitky šla domů za svým malým synem.

Záchranáři ošetřili šoférovi hlavu a uklidnili řidičku, která byla z karambolu evidentně v šoku. Pak už se k akci dostali hasiči, kteří pod vozidlo opel rozsypali sorbenty, které se používají při úniku nebezpečných ropných látek do podloží. Z rozbitého opelu vytékala nejen voda do ostřikovačů, ale také chladící kapalina a olej.

I hasiči zastávají názor, že by se křižovatka měla nějakým způsobem vyřešit. „Nevím, jestli je správné vykácet stromy, ale jisté je, že rozhledové podmínky jsou tady z těch vedlejších ulic velmi špatné. Kdyby se tu šikovně rozmístila zrcadla, tak by řidiči nemuseli najíždět až tolik do cesty,“ pronesl zasahující hasič.

Policisté provedli prvotní úkony a poté řídili provoz až do příjezdů kolegů z dopravky. „Ani jeden z řidičů před jízdou nepožil alkoholické nápoje. Viníkem je řidička, která nedala přednost vozidlu jedoucímu po hlavní, i když je před křižovatkou stopka,“ shrnul nehodu policista. Při nehodě vznikla škoda za desítky tisíc korun.