Současné mrazivé počasí a teplota pod nulou dělají motoristům na některých úsecích vozovek v našem regionu velké potíže. V pátek v ranních hodinách zde zažili na vlastní kůži nehodu hned čtyři automobilisté.

„Ke všem došlo v důsledku špatných povětrnostních podmínek nebo kvůli námraze na vozovce,“ řekla Ivana Krištofová z bruntálské policie. Dvakrát se jednalo o havárii, kdy sjeli řidiči do příkopů, přičemž se nestřetli s žádným jiným vozidlem.

„Jela jsem v pátek na osmou hodinu ranní do Bruntálu do práce a viděla jsem v Pochni havarovaný osobní automobil. Zapíchnutý byl v příkopu za zastávkou, u kapličky,“ popsala havárii jedna z obyvatelek Karlovic. Ve dvou dalších případech už šlo o střety, dopravní nehody více motoristů. Vždy šlo o osobní automobily.

Za rizikové považují v zimním období policisté úseky a hlavně zatáčky mezi Novými Heřminovy a Širokou Nivou (včera dopoledne tam havaroval řidič VW) a u Kukačky v Horním Benešově. Na trase mezi Bruntálem a Krnovem na hlavním tahu do Polska dělají potíže šoféři kamionů. „Obzvláště nákladní vozy bez zimní výbavy brzdí dopravu,“ posteskl si včera bruntálský dopravní policista.

V šest hodin ráno naboural do silnici přebíhajícího divokého prasete třiapadesátiletý muž za volantem Škody Felicie. Mezi Třemešnou a Liptaní zvíře srazil a usmrtil. Tělo prasete si převzal o hodinu později člen Mysliveckého sdružení Liptaň. Řidič před jízdou nepopíjel a ze střetu vyšel bez zranění. Náraz ale na škodovce poškodil celou kapotu, přední masku i nárazník se škodou za padesát tisíc korun.

„Řidiči by měli přizpůsobit způsob své jízdy vlivu současných povětrnostních podmínek a stavu silnice. Samozřejmostí a nutností by v zimních měsících měla být zimní výbava,“ uvedla policistka Krištofová.

O víkendu čekají sníh

Opatrnost při jízdě se vyplatí i o víkendu. „Včera ráno ve tři hodiny se pohybovaly teploty okolo tří stupňů nad nulou, poté klesly až na nulu. Jelikož pršelo, vozovky byly mokré, pokryté ledovým filmem, začalo namrzat,“ sdělil v pátek před polednem dispečer bruntálských silničářů Miroslav Olbert.

Potvrdil, že v kopcích a svazích měly potíže zejména kamiony. „O víkendu má přijít sněhový vítr a od pátku má padat rovněž sníh,“ varoval Miroslav Olbert.