O tom, že někteří lidé jsou nezodpovědní, nebezpeční a zřejmě nenapravitelní, svědčí případ, k němuž došlo tento týden na našich silnicích.

Čtyřiatřicetiletého řidiče z Ostravy stavěla v pondělí odpoledne hlídka šternberských policistů. Muž ale na jejich výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě.

„Šternberští policisté ho začali pronásledovat. Řidič vozu Volkswagen Transporter sjel na lesní cestu, projel lesem a vyjel na silnici směrem na Krahulčí. V Dětřichově nad Bystřicí pokračoval dále na Lomnici a po projetí prudké levotočivé zatáčky nezvládl řízení, projel železniční přejezd, sjel za levý okraj vozovky, kde porazil sloup výstražného železničního zařízení. Sjel dále do lesa ze svahu, kde se automobil přetočil a převrátil na pravý bok,“ popsala dramatickou jízdu policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Policisté muže na místě zajistili a prověřili přítomnost alkoholu. „Dechová zkouška byla u řidiče negativní, ale pozitivní byl test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu odmítl,“ sdělila policejní mluvčí.

Policisté dále zjistili, že muž za volantem není vlastníkem řidičského oprávnění pro žádnou skupinu motorových vozidel a navíc mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, který platí až do června roku 2021.

Případ budou policisté dále řešit jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.