Bruntálští policisté vyhmátli hříšníka v sobotu večer u vlakového nádraží. Ale nešlo o náhodu, nezodpovědného šoféra totiž někdo policistům udal. Možná někdo z cestujících, šlo o řidiče, který jezdil s autobusem nahrazujícím vlakovou přepravu na trase Krnov – Bruntál. Policisté dorazili k nádraží právě ve chvíli, kdy šofér přijel s autobusem, bylo to okolo půl desáté. A hned ho čekalo dýchnutí do přístroje, ten naměřil 2,36 promile alkoholu v dechu.

Řidič se ale rozhodl pro bojkot. S policisty se nechtěl bavit a nijak nespolupracoval, odmítal jim předložit i svůj řidičský průkaz. Strážcům zákona došla trpělivost, na šoféra použili donucovací prostředky, nasadili mu pouta a odvezli na oddělení. Odtamtud už hříšníka čekala cesta na protialkoholní stanici v Opavě.

V autobuse byly při příjezdu do Bruntálu čtyři osoby. Další cestující vystoupili na zastávkách během jízdy z Krnova do Bruntálu. Policisté je žádají, aby se kvůli vyšetřování případu dostavili na nejbližší obvodní oddělení policie nebo přímo kontaktovali policisty na lince 158 nebo 974 731 651.