Neštěstí se stalo v úterý okolo čtvrt na jednu odpolední. K muži okamžitě vyjela místní Horská služba, která měla silné podezření, že se bude jednat o zlomeninu končetiny. Proto se okamžitě spojili se záchrannou službou Moravskoslezského kraje, která vyslala sanitu.

Záchranáři Horské služby pak muži zraněnou nohu zafixovali do vakuové matrace a na sněžném skútru byl převezen na parkoviště.

„Když si pak zraněného převzali zdravotníci, povolali vzhledem k povaze poranění vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Její lékař pak potvrdil naše podezření a posádka helikoptéry pacienta transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice,“ doplnil Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Horská služba Jeseníky varuje lyžaře, aby se na sjezdovkách, které pokrývá často velmi rozbředlý sníh, chovali opatrně a přistupovali ke sjezdu obezřetně a také dodržovali takzvané Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích.

„I přes nouzový stav v zemi je zde mnoho lyžařů, kteří si chtějí užít zřejmě poslední otevřený areál. I když lyžařská sezóna končí, tak by ale měli všichni bezpodmínečně dodržovat Desatero FIS a kromě rychlé jízdy by si lyžaři měli dát pozor také na aktuální stav sněhové pokrývky,“ varoval Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky. (ims)