K nehodě došlo přibližně půl hodiny před půlnocí ze 17. na 18. září. "Čtyřiadvacetiletá žena z Bruntálska řídila vůz Škoda Octavia po silnici v úseku mezi obcemi Leskovec nad Moravicí a Razová, přičemž při průjezdu levotočivé zatáčky přejela plynule do protisměru, vyjela za levý okraj vozovky, sjela do silničního příkopu a zde narazila do několika listnatých stromů. Následně se automobil převrátil na střechu a zůstal stát v přilehlé louce," upřesnil průběh nehody policejní mluvčí René Černohorský.

Žena při nehodě utrpěla zranění a musela být letecky transportována helikoptérou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě- Porubě. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, škoda činí asi 110 tisíc korun. Orientační dechová zkouška byla u řidičky negativní. Ovšem, následný test na možný výskyt omamných a psychotropních látek či jedů ukázal na návykové látky s označením amfetamin/metamfetamin. "Řidička předchozí užití těchto látek před jízdou doznala, na výzvu se podrobila odběru krve, na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a bylo jí zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí příslušného správního orgánu," doplnil mluvčí policie.

Celá záležitost je nadále prošetřována a prověřována ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a ze strany bruntálských kriminalistů, kdy se zjišťuje, zda nebyla naplněna skutková podstata přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případně zda se v dané záležitosti jedná o přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.