První pomoc postiženému potápěči poskytli jeho kolegové. "K zásahu byla vyslána naše letecká posádka z ostravské základny. Jednatřicetiletý muž polské národnosti se podle informací, které mají záchranáři k dispozici, potápěl v hloubce třiceti metrů po dobu několika desítek minut. Po vynoření na hladinu jej postihly náhlé zdravotní obtíže a prekolapsový stav. Se záchranáři byl v kontaktu, zasahující lékař však vyslovil podezření na přítomnost dekompresní nemoci," řekl Deníku mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.  

Polský potápěč byl na palubě vrtulníku transportován do Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách. Ta disponuje speciální hyperbarickou komorou. "Pacienta jsme přijali s neurologickými potížemi dolních končetin. Po vyšetření na urgentním příjmu byl umístěn v hyperbarické komoře. Léčebné proceduře by se měl podrobit opakovaně," potvrdila mluvčí nemocnice Magda Otáhalová. 

Zatopený břidlicový lom s hloubkou až 40 metrů je vyhledávanou lokalitou amatérských i profesionálních potápěčů, včetně zahraničních. K výcviku ho využívá také armáda, která si pro případ nouze vozí svou mobilní dekompresní komoru.