Inkriminovaná nehoda se stala v pondělí 23. srpna kolem šesté hodiny večer na přechodu pro chodce na Revoluční ulici v Bruntále, tedy před budovou Komerční banky. Dosud neznámý řidič tady srazil třiašedesátiletou chodkyni.

Sama poškozená situaci popsala zhruba tak, že přecházela přes přechod na Revoluční ulici směrem od banky. „Chodkyni přehlédl dosud neznámý řidič neznámého malého motocyklu, který k ní přijížděl z pravé strany od centra města, ve směru ke křižovatce s ulicemi Dukelskou a Nádražní,“ popsala, co předcházelo kolizi podle líčení svědkyně, bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Motocyklista do ženy narazil a ona upadla na silnici. „Řidič, nejspíše skútru, po nárazu také spadl i s motocyklem, ale ihned vstal a z místa nehody i se svou spolujezdkyní odjel, aniž by poskytl pomoc,“ pokračovala Tušková v popisu situace. Chodkyně na srážku doplatila zraněními na obou nohách.

Poškozená také řekla, že řidič byl černovlasý mladík a jeho spolujezdkyně měla dlouhé světlé vlasy. Skútr měl být podle slov zraněné s největší pravděpodobností červený. „Policisté nemají žádné další informace k nehodě ani k neznámému řidiči. Žádáme případné svědky, aby kontaktovali přímo dopravní policisty na čísle 974 731 255 či 974 731 251. Volat mohou i na linku 158,“ dodala na závěr Tušková.