"Vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, automobilový jeřáb Demag/Terex a kontejnerová mobilní dílna se vydaly ve středu z domovské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) na pomoc hned dvěma uvízlým kamionům ve sněhu na silnici číslo 11 – prvnímu ve Václavově u Bruntálu a druhému přímo na okraji Bruntálu ve směru na Opavu," popsal Deníku mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Obě uvíznutí se obešla bez zranění, ale silnice I/11 byla na obou uvedených místech několik hodin zcela neprůjezdná. Silniční dopravu odkláněla Policie ČR.

"Ostravská technika nejprve přijela před středečním polednem do Václavova u Bruntálu. Hasiči museli před vyprošťováním kamionu, který se roztáhl do šířky celé dvouproudé silnice, zasypané sněhem. demontovat několik pruhů bočních svodidel, cca 10 metrů. Spolupracovali zde hasiči z druhého výjezdu z bruntálské stanice. Ve 14:30 hodin se vyproštěný kamion podařilo nastartovat, ten bez cizí pomoci odjel a celá silnice byla zprůjezdněna," dodal k zásahu mluvčí.

"Po vytažení kamionu přejížděli ostravští profesionální hasiči do Bruntálu na „opavskou“ stranu, kde na ně čekal kamion, který skončil pravými koly v příkopu, hlavně tahač. Nedalo se kolem něj bezpečně projet," uvedl dále mluvčí s tím, že hrozilo nebezpečí převrácení a musely jej proto přidržovat hasičská vozidla. Ta jej však nedokázala vytáhnout, neboť se kamion se při těchto pokusech stále více nakláněl.

"Spojenými silami ostravských a bruntálských profesionálních hasičů, a s pomocí vyprošťovací techniky byl – krátce před půl pátou odpolední - vytažen na silnici i druhý kamion, brzdící dopravu na Bruntálsku, tentokrát na „opavském“ okraji Bruntálu u Zaječího vrchu," popsal nakonec šťastný závěr zásahu Petr Kůdela.