Mezi oběma obcemi nabralo putování jezdcova favoritu nečekaný spád. „Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a také svým schopnostem a při průjezdu levotočivou zatáčkou pak pokračoval v přímém směru jízdy a vyjel za pravý okraj silnice. Zde narazil do balvanu a stromu a následně byl favorit odmrštěn zpět na vozovku,“ přiblížila jízdní eskapádu mluvčí policie Pavla Tušková.

Mladíka však překvapivá kolize zjevně nerozhodila, protože nehodu neoznámil, auto nechal stát na místě a jednoduše odkráčel pryč. Teprve druhého dne ráno se strážcům zákona někdo událost nahlásil a policisté tak mohli zjistit, kdo vlastně v noci boural.

Jakmile policisté dorazili za nezvedným řidičem dočkali se zajímavé výpovědi. „Mladík jim sdělil, že vozidlo řídil střízlivý a že se při nehodě lehce zranil. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 0,41 promile alkoholu,“ uvedla Pavla Tušková.

Na uvedené zjištění našel motorista sebevědomou odpověď. Prohlásil, že ihned po nehodě zamířil za svými kamarády na chatu, kde se oddával opojným nápojům po celý zbytek noci. Silniční hazardér s veselým pohledem na svět zanechal po sobě desetitisícovou škodu.