„Osmačtyřicetiletý cizinec jel s vozidlem Opel a z dosud nezjištěných příčin vyjel s autem do protisměru, následně mimo komunikaci, kde se čelně střetl se vzrostlým stromem,“ popsala nehodu policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Při nehodě utrpěla dvaapadesátiletá spolujezdkyně těžká zranění. Ženě poskytl první pomoc řidič, který jel kolem a následně záchranáři.

„Na místo události vyjely posádky ze stanovišť v Rýmařově a Bruntálu. Žena byla při příjezdu záchranářů v bezvědomí, její dýchání selhávalo. Zasahující lékař zajistil její dýchací cesty a převedl pacientku na přístrojem řízenou ventilaci. Přes intenzivní péči se její stav prudce zhoršoval a na palubě sanitního vozu došlo k zástavě krevního oběhu.

Posádka zahájila resuscitaci, ale přes veškerou snahu se nepodařilo obnovit činnost srdce postižené. Podlehla mnohočetným poraněním v oblasti hlavy, hrudníku a břicha,“ popsal boj o záchranu života mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Další dva spolujedoucí a řidič utrpěli zranění. „Týmy záchranné služby ošetřovaly dále tři osoby – dvě ženy a muže. Ti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Prvotní vyšetření odhalilo středně těžká poranění končetiny u pacienta a hrudníku u obou žen,“ uvedl Lukáš Humpl. Zranění byli transportováni do krnovské nemocnice, a to na urgentní příjem a chirurgickou ambulanci.

„Požití alkoholu či jiných návykových látek bylo u řidiče vyloučeno. Příčiny a okolnosti tragické nehody nyní intenzivně prověřují bruntálští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty,“ doplnila Pavla Jiroušková.

Před týdnem, v pátek 1. září, zemřel u Bílčic po střetu s nákladním vozidlem osmnáctiletý motorkář.