Devětadvacetiletý řidič s vozidlem Audi narazil do sloupu veřejného osvětlení a dopravní značky na Rýmařovské ulici v Bruntále poblíž restaurace Slavoj.

K nehodě došlo tak, že řidič projížděl rychle levotočivou zatáčkou, která jej vynesla za pravou krajnici. „Přerazil sloup veřejného osvětlení, který audi odmrštil a narazil ještě do dopravní značky. Padající sloup veřejného osvětlení spadl na vozovku před vozidlo Renault a došlo také ke střetu. U nehody se zranil šestadvacetiletý spolujezdec z audi. Při šetření policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla s pozitivním výsledkem. Naměřili mu 1.65 promile alkoholu. Způsobená škoda činí 61 tisíc korun. Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla Pavla Tušková, policejní mluvčí z Bruntálu.

Alkohol není nebezpečným pouze za volantem. O tom se přesvědčil v sobotu 27. září mezi chatou Kurzovní a Ovčárnou dvaapadesátiletý cyklista. Ten nezvládl po požití předchozího alkoholu jízdu z prudkého kopce. Ve chvíli, kdy se vyhýbal chodcům, najel do levé poloviny komunikace. Tam narazil do jednasedmdesá­tiletého seniora.

„Oba muži spadli a chodec se zranil. Při dechové zkoušce cyklistovi policisté naměřili 0,34 promile alkoholu,“ zakončila Pavla Tušková.