Volno si chtěla užít plnými doušky dvojice zlodějů z Albrechticka.Nudu zaháněli v březnutak, že vnikli na zahradu u jednoho ze zdejších rodinných domků. Hravě si poradili s první překážkou, plotem, a pak začali slídit po zahradě.

Do oka jim padla sice zaparkovaná, ale nezamknutá, felicia. Usoudili, že je auto tak akorát připravené pro ně, vytlačili ho tedy ze zahrady. Asi nechtěli riskovat, že by startování přilákalo k oknu majitele. Před plotem pak nastartovali objevenými klíčky a v klidu odjeli.

„Chtěli jet do jedné z vesnic u Olomouce,“ řekla bruntálská policejní mluvčí Tušková. To se jim ale nezdařilo, hned po dvou kilometrech je lapila policejní kontrola. Hlídka se nestačila divit, nejenom že za volantem seděl mladší z kompliců, kterému bylo teprve sedmnáct let, ale navíc byl viditelně opilý. „Nadýchal 1,22 a dvě následující dechové zkoušky vykázaly hodnoty 1,15 a 1,03 promile,“ dodala mluvčí Tušková.

Opilý mladistvý řidič si vykoledoval obvinění z provinění ohrožení pod vlivem návykové látky. A navíc spolu se svým dvacetiletým kamarádem pak čelí dalšímu obvinění. „Z provinění a přečinu neoprávněného užívání cizí věci a porušování domovní svobody ve formě spolupachatelství,“ jak řekla policejní mluvčí Tušková. Felicie se zcela v pořádku vrátila zase zpět k majiteli.