Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 13. září odpoledne až do večera v obci Janov (okres Bruntál) u nehody osobního automobilu Renault Mégane, který skončil na levém boku v potoku Osoblaha. Řidička středního věku vyvázla podle odhadu zasahujících hasičů pouze s lehčím zraněním, havarované auto musel vytáhnout na silnici a pak i přenést na vozidlo odtahové služby automobilový jeřáb Demag/Terex.

Nehoda v Ondřejovicích, 12. září 2020
BMW u Zlatých Hor proletělo plotem a smetlo dětskou trampolínu

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě na silnici mezi Jindřichovem ve Slezsku a Zlatými Horami informováno v neděli krátce před 16. hodinou. Do Janova vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Krnov a Opava (odtud automobilový jeřáb), společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Město Albrechtice," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Auto, které na nedobrovolné cestě do koryta potoka mj. prorazilo pletivový plot, bylo od silnice vzdáleno 15 metrů a skončilo zhruba 4 metry pod úrovní silnice. Štěstím pro řidičku bylo, že Osoblaha měla pouze nízký stav vody, a jen lehce zraněná žena tak dokázala vylézt z méganu sama. I tak ji sanitka ZZS MSK odvezla na pozorování do nemocnice.

Z auta neunikly po nehodě ani během vyprošťování hasičským jeřábem žádné provozní kapaliny.

Centrum Krnova bylo plné lidí, kteří si užívali babího léta a vůně kávy.
Coffee festival o víkendu zalidnil centrum Krnova. Nebyl ale pouze o kávě