Jen pár minut či sekund dělilo v sobotu zoufalého muže v Krnově od dobrovolné smrti. Strážníci jej našli ještě včas a rychlá masáž srdce sebevraha vrátila do života. Naštěstí neuměl uvázat smyčku, která by mu okamžitě zlomila vaz, takže se pouze dusil škrcením.

„Na žádost Policie ČR vyrazili strážníci v sobotu před desátou hodinou večer do bytového domu v Jesenické ulici. Jeden z obyvatel totiž ohlásil, že má v úmyslu spáchat sebevraždu,“ potvrdila mluvčí krnovské radnice Dita Círová. Když se obě hlídky setkaly za dveřmi bytu, zoufalý sebevrah už jim neotevřel. „Jeden z policistů vyrazil dveře. Za nimi našli oběšeného muže, kterého ihned uvolnili ze smyčky,“ pokračovala Círová. Sebevrah měl štěstí, že všichni věděli, co mají v takové situaci dělat. Jeden ze strážníků okamžitě zahájil masáž srdce, a jeho úsilí bylo brzy korunováno úspěchem. Téměř udušený muž zase začal dýchat, i když byl stále v bezvědomí. Mezitím do bytu dorazili také záchranáři, kteří oživování sebevraha převzali. Strážníci a policisté mají za sebou nejen další společnou akci, ale také další zachráněný život.

Zloději aut daleko nedojeli

Také v neděli vyrazila hlídka strážníků do terénu na žádost svých republikových kolegů. Měli za úkol najít mladou trojici, která způsobila dopravní nehodu v Albrechtické ulici. Poblíž restaurace U Minarčíků, místními stále nazývanou U Brežněva, narazilo jejich auto do stromu. „Podle údajů, které strážníci měli k dispozici, vystoupil po nárazu z auta řidič se dvěma dívkami a společně se dali na útěk směrem do centra Krnova. Strážníci je zadrželi v blízkosti supermarketu Albert již za čtvrt hodiny,“ popsala případ Círová.

Ukázalo se, že posádka skutečně měla k útěku pádný důvod. Vozidlo povedené trio krátce před havárií ukradlo na ulici I. P. Pavlova, tedy nedaleko od místa nehody. A proč vlastně bourali? Třiadvacetiletý řidič před jízdou konzumoval alkoholické nápoje. Když strážníci zadržené převáželi na obvodní oddělení republikové policie, která případ šetří, mladík se ke svému činu doznal. Svou situaci komentoval lakonicky: „Udělal jsem blbost, já vím…“ Možná mu u soudu lítost přičtou k dobru.

Sběrači kradli měď, liška slepice

Téměř kaskadérské kousky musela zvládnout hlídka krnovských strážníků ve čtvrtek odpoledne, když jim vrátný ze slévárny v Revoluční ulici nahlásil, že na střeše jedné z výrobních hal jsou zloději. „Na střechu vedly jen dvě cesty, obě po vysokých žebřících. Po nich se vydali nahoru také strážníci. Na střeše přistihli dva muže. Jeden stříhal měděný pás úžlabí a druhý světlíkem sledoval dění v hale,“ popsala krkolomný zásah mluvčí Dita Círová.

Strážníci oba zloděje zadrželi, a protože pojali podezření, že by se v hale mohl vyskytovat ještě jejich další komplic, do pátrání zapojili i další hlídku a přivolali policii s psovodem. Ani muži v uniformách, ani jejich chlupatý pomocník však nikoho dalšího nenašli, případ však policie nadále šetří.

Poněkud jiný pachatel, zloděj-zabiják, řádil v Chářovské ulici. Místní obyvatelé strážníkům oznámili, že liška tady zadávila asi dvacet slepic. Strážníci si s běžnými zloději umí poradit, ale liška je přece jen specifický pachatel. Proto případ nahlásili na odbor životního prostředí Městského úřadu v Krnově. Jejich doporučení znělo kontaktovat majitele blízké honitby a domluvit se s ním na odchytu vetřelce.

Násilník přijel zbít otce až ze Žiliny

Až ze Žiliny přijel do Krnova řešit násilím své rodinné problémy jeden povedený synáček. Noční klid v pondělí na Vrchlického ulici hodinu před půlnocí narušila hlasitá hádka doprovázená fyzickou potyčkou. Sousedé okamžitě zavolali na pomoc strážníky. Ti zjistili, že v jednom z bytů došlo k napadení pětašedesátiletého muže jeho pětačtyřicetiletým synem bydlícím na Slovensku. Protože si rodiče nepřáli, aby syn dále setrvával v jejich bytě, byl strážníky vyveden před dům.