Policejní hlídka při běžné silniční kontrole v sobotu 1. května ve večerních hodinách zastavovala v Bruntále auta ve směru na Krnov. Obvyklá policejní rutina se změnila v drama při zastavování vozidla Renault. Řidič nereagoval na výzvu policistů, a namísto toho dupl na plyn, aby se jim pokusil ujet.

„Policisté ho okamžitě začali pronásledovat. Vozidlo jelo vysokou rychlostí a nebezpečnou jízdou ohrožovalo hlavně protijedoucí automobily,“ popsala dramatické okamžiky policejní mluvčí Pavla Tušková.

Vytlačil auto ze silnice

Před Krnovem přišla první kolize. Řidič renaultu se při své divoké jízdě střetl s vozidlem Octavia takovým způsobem, že ji donutil vyjet mimo vozovku.
Přestože se v tuto chvíli zdálo, že nemá cenu utíkat, protože ve větším průšvihu řidič už být nemůže, mírně poškozený renault po nehodě ani nezastavil a ujížděl dál. Naštěstí u octavie nedošlo ke zranění osádky.

Řidič renaultu pokračoval nebezpečně vysokou rychlostí dál v útěku směrem na Krnov. Nepřibrzdil, ani když se po Bruntálské ulici blížil k ostré pravotočivé zatáčce na železniční nadjezd. Neměl šanci zatáčku vybrat, a tak za krnovským depem setrvačností pokračoval mimo vozovku na odstavné parkoviště. V tu chvíli mělo auto stále tak vysokou rychlost, že ani na poměrně dlouhém parkovišti nedokázalo zastavit a vletělo do kolejiště.

Naštěstí krnovským nádražím kolem 23 hodiny už neprojíždí žádné vlaky. V tuto chvíli již značně omlácený renault ještě přeletěl přes patery koleje a až o šesté se vrak auta zastavil. V kolejišti se válely věci, které mu vypadly z kufru.

Bezmocného řidiče mezi kolejemi už policisté konečně zajistili, aby nemohl napáchat další škody. Ukázalo se, že za volantem seděl třiadvacetiletý muž z Karviné. Při nehodě, kterou zavinil, došlo k těžkému zranění jeho osmnáctileté spolujezdkyně a lehce byla zraněna také další devětadvacetiletá spolujezdkyně. Samotný řidič, který všechno zavinil, utrpěl jen lehká zranění.

Vrak musel z kolejí urychleně zmizet

Na lávce, která vede přes kolejiště z Krnova do Kostelce, se okamžitě shromáždili kolemjdoucí a sledovali, jak záchranka odváží raněné a policisté ohledávají místo nehody. Také hasiči plánovali, jak dostat vrak auta z kolejiště dřív, než tudy pojede první ranní spoj. „Proč vletěl jak blázen mezi koleje? Prchal před někým? Měl poruchu na brzdách? Ztratil vědomí?“ spekulovali přihlížející.

„Když se ho policisté ptali na důvod tak nebezpečného jednání, řidič uvedl, že před hlídkou ujížděl, protože má vysloven zákaz řízení. Policisté u mladého muže provedli test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který skončil pozitivním výsledkem,“ dodala policejní mluvčí Pavla Tušková.