Déšť, mokrá vozovka, špatná viditelnost, spadané listí na silnicích. Takhle to vypadá většinu podzimních dní na cestách. Když se k tomu přidají další okolnosti jako je například prudké zatáčky a nerespektování povolené rychlosti, je k neštěstí jen krůček.

K nejnebezpečnějším úsekům na Krnovsku patří takzvané linhartovské zatáčky. Říká se tak úseku od Krásných Louček až po Město Albrechtice. Obávaný úsek si na své konto může připsat další dvě dopravní nehody, které se zde v uplynulém týdnu staly. První z nich se odehrála, když čtyřicetiletý řidič z Ostravy se svou Oktávií nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky.

Ani déšť nebyl pro něj důvodem, aby sundal nohu z plynu. Neopatrný řidič dostal na mokré silnici smyk, který přetočil jeho auto do protisměru. Vůz se rázem stal neovladatelný a ocitl se mimo vozovku, kde se při sjezdu nebo spíš pádu do silničního příkopu převrátil na střechu. Při nehodě se řidič lehce zranil. Způsobená škoda činí 80 tisíc korun.

Za necelé čtyři hodiny po této bouračce došlo ve stejném úseku k další nehodě. Pětadvacetiletý řidič z Nového Jičína se také snadno dostal do smyku. Několik smyků zvládl, ale pak se svým vozidlem Alfa Romeo přeletěl hluboký silniční příkop a zastavil se až na poli.

Při nehodě byla poraněna třiadvacetiletá spolujezdkyně. Posádce pomohlo zajištění bezpečnostními pásy, ale pes, který nebyl v autě během havárie nijak zajištěn, dopadl mnohem hůře. Na následky zranění zemřel. Škoda na automobilu činí 70 tisíc Kč. U žádného z řidičů nebyl zjištěn alkohol.

Na to, že je úsek poblíž Linhartov před Albrechticemi je velmi zrádný a nejspíš není dostatečně označen upozorňují obyvatelé okolních obcí neustále. Přestože kontaktovali o problematickém úseku úřady, stále se nic neděje. Místní lidé kteří nástrahy nebezpečného úseku dobře znají, tudy jezdí obvykle opatrně, ale přespolní ale mívají tendenci ho podceňovat. Ostatně nedávné nehody jsou toho patřičným důkazem.