Řidičům do cesty vběhly tentokrát dvě srny, divoké prase a dokonce jelen. Ten skočil bezprostředně před auto 59letému řidiči s vozidlem Volkswagen Passat.

„Řidič jel v pondělí po 22 hodině z Nových Heřminov směrem na Bruntál. Zvíře bylo po střetu odhozeno na vozovku, kde uhynulo. Ke zranění osob nedošlo, škoda na vozidle činí 150 tisíc korun,“ upřesnila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

PŘEHLÉDLA PŘÍVĚS

K dvojité nehodě došlo ve čtvrtek mezi Rýmařovem a Malou Štáhlí. Nejprve zde havarovalo nákladní auto s přívěsem. Po nehodě do něj narazilo osobní auto.

„Řidič vozidla Iveco s přívěsem dostal při průjezdu pravotočivé zatáčky na mokré komunikaci smyk, přívěs se odpojil a vyjel do levé poloviny silnice a následně za levý okraj vozovky, kde se zarazil do svahu příkopu a zůstal stát napříč komunikace. Náklad se částečně vysypal. Řidič se snažil vyrovnat smyk nákladního vozidla, což se mu nepodařilo, a vyjel za pravý okraj mimo komunikaci, kde prorazil oplocení pastviny,“ popsala nehodu policejní mluvčí.

Deset minut po této dopravní nehodě místem projížděla 40letá řidička vozidla Octavia. Přívěsného vozíku, který stál napříč jejím jízdním pruhem, si všimla příliš pozdě a narazila do něj. Ke zranění osob nedošlo, škoda u této dvojité nehody přesáhla 100 tisíc korun.