V ostré zatáčce před Václavovem se srazila dodávka s mikrobusem. K nehodě došlo krátce před třetí hodinou odpoledne. „Osmatřicetiletý řidič vozidla Mercedes Benz Sprinter jel od Bruntálu a v pravotočivé zatáčce zřejmě nezvládl řízení a vyjel do protisměru. Zde se střetl s VW Transporter, které řídil dvaačtyřicetiletý řidič. V transportéru se nacházelo deset osob, čtyři ženy, pět mužů a řidič,“ informovala policejní mluvčí Pavla Tušková.

K neštěstí okamžitě vyjeli profesionální hasiči z Bruntálu a záchranná služba. „Hasiči na místě poskytovali zraněným předlékařskou pomoc, opatrně vyprostili zaklíněného řidiče dodávky a také zabezpečili obě havarovaná vozidla před požárem. Všichni zranění byli při vědomí a se zachránci komunikovali,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Nejvážněji zraněný byl řidič dodávky, kterého hasiči museli z auta vystříhat. „Samotné vyproštění trvalo asi patnáct minut, když hasiči museli použít vedle hydraulických nůžek a rozpínáku také dva navijáky ze svých vozidel – jeden na zabezpečení stability havarované dodávky a druhý na narovnání bočního sloupku dodávky,“ popsal záchranné práce Petr Kůdela.

Pro nejvážněji zraněné měl přiletět vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy, kvůli špatnému počasí se ale musel vrátit. Zraněné proto převezly sanitky do Bruntálu, ty na místo vyjely čtyři.

Bilance nehody je alarmující, osm zraněných, z toho dva těžce, dva středně a čtyři lehce. Tři osoby měly při srážce nesmírné štěstí a vyvázly bez zranění. Silnice musela být oboustranně uzavřena.