Všechny dopravní kolize, které museli řešit policisté v okrese Bruntál, se staly od pátku do neděle. I přes velký počet nehod to odnesly převážně pomačkané plechy vozidel. Tři nehody se staly přímo v Bruntále.

V Dukelské ulici v Bruntále řídila v pozdních odpoledních hodinách sedmatřicetiletá žena vozidlo Opel. Při jízdě nezvládla řízení a najela na ochranný ostrůvek přechodu pro chodce umístěný uprostřed vozovky. Přejela ho a urazila dvě dopravní značky, naštěstí nikoho nezranila. Škoda činí pětadvacet tisíc korun.

O deset tisíc větší škodu nadělala šestapadesátiletá řidička, která taktéž v Bruntále nezvládla svůj chevrolet. Zpovídat se však bude i z toho, proč za volant usedla pod vlivem alkoholu.

„Žena nejprve narazila do dvou zaparkovaných vozidel, ujela a zastavilo ji až dřevěné oplocení,“ popsala demoliční jízdu policejní mluvčí Pavla Tušková.

Událost se stala přímo ve Štědrý den vpodvečer poblíž křižovatky ulic Vančurovy a Pod Lipami. Když žena skončila svou jízdu v plotě, zjistili u ní přivolaní policisté 1,61 promile a po necelé hodině 1,65 promile alkoholu v krvi. O den později opět v Bruntále na křižovatce ulic Zeyerovy a Uhlířské řídil sedmadvacetiletý muž vozidlo Škoda Superb a nedal přednost v jízdě vozidlu Renault na hlavní. Došlo ke srážce a renault byl odhozen na sloup veřejného osvětlení. Škoda se při této bouračce vyšplhala přes tři sta padesát tisíc korun.

Mezi obcemi Vrbno pod Pradědem a Vidly havaroval brzy ráno 24. prosince i osmatřicetiletý řidič s vozidlem Audi. Viníkem této nehody však byla na cestě stojící laň, které se muž lekl a strhl řízení. Přejel do protisměru, kde najel na ocelové svodidlo a převrátil se na bok do příkopu. Tento karambol byl daní za to, že zabránil srážce se zvířetem, a laň tak zachránil. Způsobená škoda přesáhla dvě stě padesát tisíc korun.