V sobotu 16. dubna se stala první víkendová nahlášená havárka u Krnova směrem na Krásné Loučky. „Řidič jedoucí na svém motocyklu Suzuki nezvládl průjezd pravotočivé zatáčky a vjel za levý okraj komunikace, kde havaroval,“ přiblížila nehodu Ivana Křištofová z bruntálské policie. Jeho zranění patrně nebyla moc vážná, protože od nehody ještě před příjezdem policistů bleskově zmizel.

A jak se ukázalo, dobře věděl proč. Policisté zjistili, že majitel je sedmadvacetiletý muž, kterého se však nemohli dopátrat ani v místě jeho trvalého bydliště. Zjistili při pátrání řadu zajímavých věcí. „Muž nevlastní řidičské oprávnění pro danou skupinu,“ řekla Ivana Křištofová. Podle svědeckých výpovědí z místa nehody si muž při pádu poranil hlavu.

„Případ je nadále v šetření. Na motocyklu vznikla škoda ve výši okolo třiceti tisíc korun,“ dodala Křištofová.

Babetu na silnici nezkrotila

Hned v neděli pak kolotoč nehod pokračoval. Záchranku potřebovala šestačtyřicetiletá žena, která projížděla Krnov na babetě. „Jela lokalitou V Osadě s motocyklem Babeta a při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládla řízení,“ popsala Křištofová.

Manévr řidička neukočírovala, vyjela za okraj silnice a spadla. „Utrpěla vícečetná poranění, a to v oblasti hlavy, hrudníku, břicha a horní končetiny,“ řekl více mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní a ženu sanitka převezla do krnovské nemocnice k důkladnějšímu vyšetření.

Pro motorkáře letěl vrtulník

Ještě ten den vyjížděla záchranka i policisté k další nehodě, jejímž hlavním hrdinou byl další motorkář. „K nehodě došlo kolem půl čtvrté odpoledne na silnici u obce Stará Ves, devětatřicetiletý muž havaroval na motocyklu Yamaha,“ doplnila Křištofová. Projížděl podle všeho moc prudce zatáčkou a dostal smyk. Upadl na bok a skončil v příkopu.

Nehoda musela vypadat ošklivě, dokládají to také mnohačetná zranění, která muž utrpěl. „Muž byl po nehodě krátce v bezvědomí, byl ošetřen s poraněním hrudníku, páteře a horní končetiny,“ řekl mluvčí záchranářů Humpl. Pro zraněného milovníka motorek přiletěl vrtulník a posádka ho převezla do ostravské nemocnice.