„Již z telefonního hovoru bylo zřejmé, že se jedná o závažné zranění v nepřístupném terénu, proto operátorky vyslaly k záchraně pacientky posádku se speciální technikou pro transport pacientky v podvěsu," řekl k události mluvčí záchranářů Ladislav Lang.

Žena (ročník 1946) při chůzi po kluzkých kamenech uklouzla a v důsledku pádu utrpěla zlomeninu stehenní kosti s patologickým postavením dolní končetiny. Jiné zranění si naštěstí nezpůsobila a v době zásahu zdravotnické záchranné služby byla při vědomí.

„Lékař zraněné zajistil žilní vstup a podal léky proti bolesti. Následně provedl nutnou repozici zlomeniny a zajistil uložení pacientky do vakuové matrace. S přesunem zajištěné pacientky z velmi obtížného terénu na vzdálenost asi 500m lékaři ochotně pomohli přítomní turisté," pokračoval Lang.

Tady byla pacientka umístěna do transportní sítě a v podvěsu přepravena na místo, kde bylo možné přistát a naložit ji na palubu vrtulníku.

„Poté byla letecky přepravena do Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě, kde byla předána pracovníkům urgentního příjmu," dodal Lang.