Předpovědi meteorologů se vyplnily a 18. ledna také silnice v okresu Bruntál zasypal sníh. Dopravní policisté řešili v souvislosti a počasím pět nehod. Hmotná škoda se vyšplhala do výše 350 tisíc korun.

Mezi obcí Životice a Horní Benešov v 16.45 hodin havaroval autobus, jehož řidič vjel do navátého sněhu. Bez většího nárazu autobus sjel plynule do silniční příkopy. Zde zůstal opřený pravou stranou o svah.

„V době havárie se v autobusu nacházelo 27 cestujících. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob. Cestující pak pokračovali v jízdě náhradním autobusem,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že autobus přistál ve sněhu jako v peřinách, takže ani škoda nebude vysoká. Odhaduje se na deset tisíc korun.

Mezi Slezskou Hartou a obcí Leskovec v 15.30 hodin havaroval nákladní automobil Fiat, jehož řidič dostal na zledovatělém povrchu komunikace smyk. Snažil se vozidlo srovnat, to se mu však nepodařilo. „Přejel do protisměru a následně do levého silničního příkopu, kde se převrátil na bok. V tomto případě způsobená škoda činí 200 tisíc korun,“ doplnila Pavla Jiroušková.