Když přišel v sobotu 29. ledna večer na posed, chtěl si přitopit propan-butanovou lahví s hořákem. Podle všeho se na posedu udusil zplodinami, které vznikají při hoření. Sedmačtyřicetiletého muže na posedu našli kolegové myslivci až příští den v neděli 30. dopoledne. V té době už byl mrtvý.

Ihned to oznámili policistům, na místo vyrazila nejbližší hlídka z Města Albrechtic a pak také výjezdová skupina. Policisté zjistili, že zesnulý je z Opavska. Našli ho sedět v takzvané kazatelně, což je, jak přiblížila bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková: „celodřevěná zateplená bouda vyvýšená nad terénem a sloužící k pozorování zvěře.“

Po boku mrtvého myslivce byl nalezen i jeho pes, který pokus o vytápění taktéž nepřežil. Lékař, kterého na místo k ohledání těla přivolali, neshledal, že by se jednalo o násilnou smrt, nicméně přesnou příčinu úmrtí určí až přikázaná pitva.

„Další okolnosti této tragické události šetří krnovští kriminalisté,“ řekla policejní mluvčí Pavla Tušková. Policisté v souvislosti s tímto případem důrazně varují, aby si lidé dávali, pokud používají plynové vytápění v zavřených prostorách, pozor na dodržování bezpečnostních pravidel. Důležité je samozřejmě především zajistit větrání.