„Lékař záchranné služby po svém příletu zjistil, že dítě jeví známky poruchy vědomí, stav svědčil pro poranění mozku a byl vážný. Došlo rovněž ke zranění dolní končetiny," popsal zranění mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Aby nebylo neštěstí málo, během letu se chlapcův zdravotní stav zhoršil, takže musel pilot vrtulníku přistát na heliportu záchranné služby v Opavě. Až do Ostravy by to malý pacient nemusel zvládnout.

„Lékař zajistil intubací dýchacích cest postiženého a připojil jej k přístrojem řízené ventilaci. Poté již stroj bez dalších komplikací dosedl ve Fakultní nemocnici Ostrava. Dítě bylo předáno do péče lékařů oddělení urgentního příjmu," doplnil Humpl.

Proč spadl automat

Co bylo v sobotu na Pradědu příčinou pádu automatu na malého chlapce zatím není jasné. Naopak jasné je, že se o případ začali zajímat policisté. Předmětem policejního vyšetřování jsou okolnosti, které vedly k pádu zařízení.

„Případ šetříme jako těžké ublížení z nedbalosti při kterém došlo ke zranění malého dítěte v souvislosti s pádem automatu," řekla včera Ivana Křištofová z bruntálské policie a dodala: „Budou vyžádány odborné posudky k vyjádření se k technickému stavu a bezpečnosti zajištění a umístění tohoto zařízení."