Třiačtyřicetiletého muže krátce před nehodou pobodala vosa a vzhledem k tomu, že je na tento hmyz alergický, aplikoval si lék Dithiaden. Ihned poté nastoupil do automobilu a po ulici Hlubčické se vydal do krnovské nemocnice.

„Při příjezdu do výše zmíněné křižovatky se však alergická reakce zhoršila, přestal se plně věnovat řízení, projel křižovatku v přímém směru, najel na ostrůvek a zde narazil do dopravní značky a lehce se střetl i se sloupem veřejného osvětlení. Při přejetí obrubníků prorazil všechny pneumatiky vozu a zůstal stát na přilehlém chodníku,“ komentoval situaci policejní mluvčí René Černohorský.

Celková škoda byla vyčíslena na 18 tisíc korun a při nehodě nebyl nikdo zraněn. Také orientační dechová zkouška byla v pořádku a u řidiče vyzněla negativně. Muž byl převezen na další vyšetření do nemocnice v Krnově.

Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.