Skokem z téměř čtyřicet metrů vysokého komína ukončil svůj život v úterý hodinu po poledni dvaatřicetiletý muž ve Vrbně pod Pradědem. Muž se vyšplhal na nefunkční komín bývalé kotelny ve Vrbně pod Pradědem a nějakou chvíli tam pobyl. Podle všeho na vrchu poposedával a pokřikoval něco nesrozumitelného. K případu hned vyjeli hasiči, policisté i záchranka.

Hasiči, přivolaní k případu policisty, přivezli pod komín seskokovou matraci, připravena byla také speciální hasičská lezecká skupina. Naráz však došlo k nešťastné události. Zachraňovaný muž po nějaké době náhle, patrně také tím, jak se na komíně pohyboval, spadl do jeho vnitřní části. „Že by někdo spadl přímo do komína, to je velmi neobvyklé. Většina lidí padá mimo komín,“ řekl ředitel profesionálních hasičů Jiří Patrovský.

Muž si při pádu způsobil mnohočetná poranění, která nebyla slučitelná se životem. Lékař na místě konstatoval smrt. „Co se přesně stalo, je stále předmětem intenzivního šetření,“ řekla Ivana Křištofová z bruntálské policie. Není totiž vůbec jisté, že se jednalo o sebevraždu. Podle jedné z hypotéz je také možné, že byl muž pod vlivem alkoholu a pád do komína byl jen nešťastná náhoda.

Po události, která si vyžádala lidský život, policisté i hasiči v okolí komína ještě zůstali. „Policistům hasiči pomáhali s dohledáváním osobních věcí, které muž na místě ponechal,“ doplnil ředitel Patrovský.

LENKA CALETKOVÁ,KAREL JANEČEK