O události spojené s vážným úrazem bylo informováno krajské zdravotnické operační středisko necelou půlhodinu po poledni prostřednictvím tísňové linky.
Na pomoc do obce Dlouhá Ves vyjel nejbližší tým ZZS z Města Albrechtic a do akce vyrazilo také lékařské vozidlo rendez-vous z Krnova. Na zásahu u pacienta se podílela rovněž ostravská posádka letecké záchranné služby.

„Čtyřiačtyřicetiletý muž uklouzl a spadl při vystupování z kabiny nákladního automobilu. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, se přitom udeřil do hlavy a zůstal ležet na zemi několik desítek sekund v bezvědomí. V době zásahu ZZS u pacienta přetrvávala porucha vědomí a zasahující lékař vyslovil podezření na poranění mozku,“ uvedl krajský mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Postiženému byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a byl zajištěn krčním límcem. Týmy záchranářů podaly potřebné léky a kyslík, připravily muže k transportu do zdravotnického zařízení.

„O šetrnou přepravu se postarala posádka Leteské záchranné služby LZS, která muže předala do další péče na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice,“ uzavřel mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.