Bylo to jak v americkém akčním filmu. Hlídka bruntálské městské policie zaregistrovala v sobotu 29. října v časných ranních hodinách dvě postavy, jedoucí na motocyklu Jawa Mustang. Dva mladíci bez ochranných přileb se snažili strážníkům ujet, i když je na Jesenické ulici vyzvali výstražným znamením k zastavení.

„Řidič nereagoval a namísto zastavení odbočil ze Staroměstské ulice do místní komunikace vedoucí za bývalým podnikem Seliko,“ řekl ředitel bruntálských strážníků Pavel Petr. Před vjezdem na lávku do městského parku spolujezdec z motocyklu seskočil, mladý řidič se snažil dál ujíždět, avšak nezvládl řízení a sjel s mopedem do Černého potoka. Pak chtěl prchnout, jednomu ze strážníků už však neunikl. V dechu měl 2,3 promile alkoholu.

Pejskaře čekal trest

Dvaadvacetiletý majitel psa dostal pokutu za hovínko, které nesebral po svém pejskovi na sídlišti Květná. Neunikl pozornosti hlídky městské policie, která pejskaře nejenže pokutovala za znečišťování veřejného prostranství, ale také ho donutila po psovi exkrement uklidit. Pokutu platil kvůli psovi i majitel německého ovčáka, který volně pobíhal v Jungmannově ulici.

Močili na náměstí

Zřejmě nevybouřené mládí stálo za událostí, k níž došlo v sobotu 29. října krátce před půlnocí na náměstí Míru. Dva sprosťáci v centru močili na vodní prvek a k tomu rozbili skleněnou láhev o dlažbu náměstí. Staršího stihla pokuta, a jelikož z mladšího a ještě nedospělého čpěl alkohol, případ si tedy převzali státní policisté. Další výtečník o den dříve se bavil, v opilosti srážel na Dolní ulici popelnice. Třiačtyřicetiletého muže strážníci dostihli u obchodního domu na Třídě Práce a trest jej neminul. Za shazování odpadových nádob, a tedy za znečištění veřejného prostranství, platil pokutu. Pokutu platili i ti, kteří se chovali v rozporu s vyhláškou zakazující konzumaci alkoholu na vybraných veřejných prostranstvích. Za pití piva na Květné ulici platil sankci šestatřicetiletý pijan.

A za konzumaci vína v městském parku platila pokutu dvojice ve věku dvaceti a dvaadvaceti let.