Dívčiny ve věku mezi osmnácti a devatenácti lety sáňkovaly za domem a přitom se lehce zranily. „Jedna si poranila dolní končetinu a druhá hlavu,“ řekl Deníku mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Od 1. ledna tohoto roku získali záchranáři zákonem statut veřejných činitelů, jaký měli doposud například policisté. Laicky řečeno, kdo by se pustil do zdravotníků z rychlé po půlnoci 31. prosince 2009, dopustil by se napadení veřejného činitele, do půlnoci ještě ne. „Žádné fyzické napadení záchranářů jsme během Silvestra nezaznamenali, nic takového na Bruntálsku neproběhlo,“ potvrdil Lukáš Humpl.

Nehody se konci roku také nevyhýbaly

Posádky zasahovaly u dvou nehod, u první 31. prosince v odpoledních hodinách na silnici z Opavy ve směru na Bruntál. Lehce až středně těžce se zranilo všech pět pasažérů, které zdravotníci předali na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

„Večerní nehoda automobilu ve Velké Štáhli si vyžádala zranění dvou mladých mužů ve věku 18 a 19 let. Ani v tomto případě nebyli pacienti v přímém ohrožení života a jejich zranění byla lehčího charakteru,“ doplnil mluvčí Humpl.