Nejméně tragédií za několik desítek let. I takto by se dala zhodnotit dopravní nehodovost za rok 2016. K dispozici jsou zatím jen předběžné výsledky. Oficiální údaje by měly být známy v polovině ledna.

V celé České republice vloni přišlo o život 556 lidí, což je nejméně od roku 1961, kdy policie zavedla ucelenou statistiku. Nejlepší výsledky pravděpodobně ohlásí i moravskoslezská policie. Vloni v našem regionu vyhaslo při nehodách 47 životů, což je nejlepší výsledek za sledované období. Jedna z nejhorších situací byla v roce 2004, kdy na moravskoslezských silnicích zemřelo 128 osob. Těžká zranění vloni utrpělo 226 lidí. I toto číslo patří k nejlepším.

I přes relativně příznivé výsledky je počet obětí stále vysoký. Policisté zaznamenali i několik nehod, při kterých došlo k úmrtí či závažným zraněním hned několika osob. Jedna z největších tragédií se odehrála v neděli 27. března nedaleko Skřipova na Opavsku. V dodávkovém voze tehdy cestovala čtyřčlenná rodina. Za volantem seděl šestatřicetiletý muž, jenž sjel mimo vozovku a narazil do stromu. Třiatřicetiletá žena a pětileté dítě na místě zemřely. Další tříleté dítě vrtulník transportoval do nemocnice. Zraněn byl i řidič, který nadýchal přes jedno promile alkoholu.

Další tragická nehoda se stala 6. srpna na obchvatu Mostů u Jablunkova, kde se střetla dvě osobní auta. Řidič vozu Audi jedoucí směrem k hranici se Slovenskem dostal smyk a po nárazu do svodidel přejel do protisměru. Zde se srazil s autem značky Škoda. V něm seděla čtyřiašedesátiletá řidička z Opavska se dvěma vnoučaty, s nimiž se vracela z dovolené na Slovensku.

Devítiletá dívka na místě zemřela, babička byla s vážnými zraněními převezena do nemocnice, kde později zemřela. Těžká zranění utrpěl i dvanáctiletý chlapec.