Muž projížděl Janovem na motorce Keeway. Při jízdě z kopce to pořádně rozpálil, takže při projíždění pravotočivé zatáčky nezvládl řízení a narazil do zaparkované Škody Octavia.

Fotografie z loňského ročníku dobrovolnického týdne Hnutí Duha ve Městě Albrechticích.
Proti kůrovci na Krnovsku. Škody v lesích zahlazují dobrovolníci z Hnutí Duha

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob naštěstí nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 4 tisíce korun.Když policisté požádali třiadvacetiletého motorkáře, ať jim předloží papíry a dýchne do alkotestu, nestačili se divit.

"Přivolaní službu konající policisté z Obvodního oddělení ve Městě Albrechticích provedli u 23 letého muže odborné měření dechovými zkouškami, které vyznělo pozitivně a bylo mu naměřeno okolo 1,5 promile alkoholu v dechu. Následně bruntálští dopravní policisté zjistili lustracemi v dostupných evidencích ty skutečnosti, že shora uvedený muž není držitelem řidičského průkazu s příslušnou podskupinou řidičského oprávnění, k motocyklu není sjednáno zákonné pojištění o provozu vozidla a tento jednostopý motorový prostředek nemá přidělenou registrační značku a je trvale vyřazen z provozu," vysvětlil policejní mluvčí René Černohorský, proč je motorkář důvodné podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.