K tragickému neštěstí došlo před osmnáctou hodinou na splavu pod obcí Mezina. Dva mladíci se procházeli okolo potoka. Při přechodu přes splav jednomu z nich uklouzla noha a proud jej okamžitě vtáhl do víru pod splavem.

„Po chvíli se vynořil a snažil se plavat, ale byl proudem vody stržen pod hladinu a již se nevynořil. Druhý chlapec skočil do vody a chtěl kamarádovi pomoct, ale již ho nenalezl,“ popsala osudnou nehodu policejní mluvčí Pavla Tušková. Na místo vyrazili hasiči a záchranáři. „V době příjezdu záchranné služby nebyl mladík ještě stále nalezen, z vody se jej podařilo vytáhnout až po přibližně padesáti minutách. Připravená posádka záchranné služby si pacienta ihned převzala, aby se pokusila o jeho záchranu,“ uvedl mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Hoch byl zaklíněn pod hladinou asi osmnáct metrů po proudu, ale už nedýchal a srdce mu netlouklo. Zdravotníci sice ihned zahájili resuscitaci, ale jejich úsilí bylo marné. Přivést muže zpět k životu se pokoušeli tři čtvrtě hodiny, přes veškerou snahu musela lékařka nakonec konstatovat pacientovu smrt.

Místo nehody: splav v Černém potoce, který se stal osudným devatenáctiletému mladíkovi.Místo nehody: splav v Černém potoce, který se stal osudným devatenáctiletému mladíkovi.

„Záchranáři na místě ošetřili i mladou dívku, která byla fyzicky nezraněna, ale jevila známky akutní stresové reakce. Posádka rychlé zdravotnické pomoci ji transportovala na dětské oddělení nemocnice v Krnově,“ dodal Lukáš Humpl Lékařka na místě vyšetřila i druhého chlapce, který se pokoušel o záchranu svého kamaráda. Ten se naštěstí nezranil.

Případem se dále zabývají policisté, vše však svědčí o tom, že šlo o nešťastnou náhodu. „Riskantní přechody splavů jsou velmi častou příčinou utonutí a proto v nadcházejícím teplém období bychom chtěli apelovat na občany k větší bezpečnosti při koupání a na bezpečné chování v blízkosti vodních ploch a toků,“ dodala policejní mluvčí Pavla Tušková.