Krajské operační středisko ZZS převzalo před sedmnáctou hodinou informaci o dopravní nehodě motocyklu na silnici mezi městy Opavou a Krnovem, poblíž obce Úvalno.

"Na pomoc byly vyslány pozemní týmy z krnovského stanoviště záchranné služby a letečtí záchranáři z Ostravy. Zraněny byly dvě osoby cestující na motocyklu, který po střetu s automobilem skončil v příkopě. Osmačtyřicetiletá žena utrpěla poranění hrudníku. Posádky ZZS ji zajistily krčním límcem a uložily do vakuové matrace, podaly potřebné léky," uvedl tiskový mluvčí ZZSMoravskoslezského kraje Lukáš Humpl s tím, že ženu poté letečtí záchranáři transportovali do ostravské Fakultní nemocnice a předali do péče lékařů tamního urgentního příjmu.

"Muž ve věku čtyřiapadesáti let byl zraněn na dolní končetině a v oblasti zad. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři přepravili na chirurgickou ambulanci nemocnice Krnov," dodal Humpl.

Viníkem je ospalý řidič

Cizinec ve věku 22 let jedoucí v autě Chevrolet při jízdě po rovném přehledném úseku na chvíli usnul. Mikrospánek měl fatální následky.

„Pravým předním rohem vozidla narazil do levého zadního blatníku motocyklu Honda, který jel před ním. Řídil ho muž ve věku 54 let. Ten po nárazu balancoval, než i s motocyklem havaroval do pravého silničního příkopu. Motorkář utrpěl zranění, pro která byl transportován do nemocnice v Krnově. U jeho spolujedoucí bylo podezření na závažnější zranění a byla letecky transportována do nemocnice v Ostravě. Způsobená škoda na vozidlech činí 53 tisíc korun,“ popsala neštěstí policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Díky zvětšeninám se na starých fotkách objevila spousta detailů, které dřív nebyly vidět. Můžeme díky tomu zkoumat dávno zapomenutou tvář Krnova a přemýšlet, jak se tu asi žilo lidem před desítkami let.
OBRAZEM: Co nabídl uplynulý týden v regionu? Prohlédněte si fotogalerie