Kombinace zatáčky a mokré silnice se ukázala jako značně problémová pro řidiče Seatu. Ten projížděl v neděli 21. listopadu odpoledne v Krnově po Bruntálské ulici směrem na viadukt.

Jak se ale ukázalo, přecenil své řidičské schopnosti. Po vjezdu do zatáčky téměř okamžitě dostal smyk a vjel do protisměru. Naneštěstí se na vozovce v opačném směru zrovna nacházel další řidic s vozem Seat, který se s neovladatelným Opelem srazil.

Řidič Opelu si díky nárazu lehce pohmoždil kržcí páteř. Přivolaná záchranná služba jej raději převezla do krnovské nemocnice na další vyšetření. Druhému řidiči se při srážce nic nestalo. Oba účastnící nehody byli samozřejmě policií prověřeni alkoholovým testem. Ukázalo se, že ani jeden z nabouraných alkohol nepožil.

Škoda na obou vozech se vyšplhala na několik desítek tisíc korun. Oprava Seatu bude stát zhruba deset tisíc korun. Škoda na Opelu je třikrát vyšší. Na místo kolize museli krom policistů a záchranky dorazit i hasiči, kteří museli zlikvidovat provozní kapaliny, které při havárce ze Seatu na silnici vytekly.


LENKA CALETKOVÁ, MARKÉTA CHAROUSKOVÁ