Podle webu dopravniinfo.cz na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby a další složky integrovaného záchranného systému. Převrácený kamion zablokoval celou komunikaci a doprava byla v místě přerušená až do osmi večer.

Policisté dopravu odklánějí po objízdných trasách. Na nich se ale podle řidičů tvořily kolony.

Ilustrační foto.
Dva muže sedící na lavičce v Krnově zranila ulomená větev stromu

Operátoři tísňové linky 155 přijali informaci o střetu nákladního, osobního vozidla a motocyklu na silnici mezi Krnovem a obcí Úvalno v půl třetí odpoledne, potvrdil krajský mluvčí záchranky. Pomoci vyjely pozemní posádky z Krnova a Opavy, k misi vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl k tragické nehodě na videu:

Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje

„Motocyklista, jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali, utrpěl při nehodě poranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl,“ sdělil krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Třiačtyřicetiletý muž, který cestoval v jednom z vozidel, zůstal zaklíněný a musel být vyprošťován. „Zasahující lékaři u něj zjistili poranění hlavy a známky svědčící pro poranění mozku. Po uložení do podtlakové matrace, zajištění žilního vstupu a podání léků, byl vrtulníkem transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Muže středního věku ošetřili záchranáři na místě události. Jeho transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný.