U obou případů zasahovaly okamžitě pozemní týmy z Rýmařova a přiletěl také ostravský vrtulník LZS. „Odpolední nehoda cyklistky měla velmi podobný scénář jako ta, která se odehrála o dva dny dříve v Beskydech. I tentokrát se jednalo o čtrnáctileté dítě. Dívka havarovala při sjezdu z kopce a po pádu byla v bezvědomí. Porucha vědomí přetrvávala i během zásahu záchranářů,“ zmínil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Dívka byla poraněna v oblasti hlavy a končetiny, přičemž byla zajištěna krčním límcem a uložena do podtlakové matrace. Do Fakultní nemocnice Ostrava byla následně převezena vrtulníkem.

Po jednadvacáté hodině večerní se stala druhá nehoda, kdy se motocyklista srazil s osobním automobilem. „Třicetiletý muž utrpěl poranění v oblasti hlavy, horní a dolní končetiny, také mnohočetná drobná zranění na více částech těla. Po provedení přednemocniční neodkladné péče byl vzdušnou cestou přepraven rovněž do Fakultní nemocnice Ostrava,“ doplnil Humpl.