V obou případech proběhl se jednalo u ukázku profesionální spolupráce leteckých záchranářů se členy Horské služby. Příprava pro tyto společné záchranné akce pomocí vrtulníku za použití speciálních technik bývá často předmětem pravidelných cvičení.

Vodopády v kaňonu Bílé Opavy jsou krásné, ale zrádné. Informaci o první události v údolí Bílé Opavy přijalo krajské operační středisko před půl dvanáctou dopoledne.

Festival Landscape, červenec 2021: Variace na morový sloup před krnovskou poliklinikou.
Co znamená morový sloup před krnovskou poliklinikou

"Čtyřiašedesátiletá žena v náročném horském terénu uklouzla a poranila si levou dolní končetinu. Po ošetření pracovníky Horské služby Jeseníky ji z terénu vyzvedl vrtulník LZS Ostrava. S podezřením na zlomeninu v oblasti bérce byla k převozu do zdravotnického zařízení předána pozemní zdravotnické posádce," informoval mluvčí Záchranářů Ladislav Lang.

V nedalekém Karlově pak letečtí záchranáři podobným způsobem naložili na palubu sedmatřicetiletého muže, který při jízdě na kole v terénu havaroval a byl ošetřován pozemní posádkou. S podezřením na zlomeninu hrudních obratlů jej rychle a šetrně přepravili do Fakultní nemocnice v Ostravě.