„V pátek 17. března krátce před šestou hodinou ranní přijali hasiči hlášení o spadlém stromu. Bohužel než stačili hasiči zareagovat, najel do stromu vlak,“ informuje o mimořádné události polský web nysa.naszemiasto.pl.

Mluvčí okresního velitelství hasičského sboru v Nyse Dariusz Pryga polským novinářům sdělil, že první tým hasičů už byl na místě u spadlého stromu, když se blížil český vlak.

Srážka vlaku s člověkem. Ilustrační snímek
V Kostelci na Hané srazil vlak člověka. Nehoda zastavila provoz na dvou tratích

Podle mluvčího strojvedoucí zřejmě strom ležící na trati zahlédl až v poslední chvíli, takže už nestihl vlakovou soupravu zabrzdit. Naštěstí nikdo z cestujících ani svědků incidentu nebyl zraněn. Ropné látky z lokomotivy unikly asi na stometrovém úseku kolejí.

„Došlo však k mírnému poškození lokomotivy. Hasiči tento strom z trati velmi rychle odstranili a provoz v tomto úseku kolejí byl brzy obnoven,“ doplnil Pryga s tím, že se jednalo se o český vlak obsluhující trať z Jeseníku do Krnova.

Velké zpoždění 

Vlaky z Krnova do Jeseníku využívají takzvanou peážní trať, která vede několik kilometrů přes polské území. Právě v těchto místech u polského města Głuchołazy (česky Hlucholazy) spadl na koleje strom.  Došlo k tomu na železničním přejezdu poblíž Aleje Jana Pavla II.

Cestující se nakonec dostali do Krnova s velkým zpožděním, které přesáhlo dvě a půl hodiny.