Jednašedesátiletý muž se v lomu potápěl se svými kolegy, kteří s ním v průběhu ponoru ztratili kontakt. Nalezen byl později ve vodě bez známek života a vytažen na břeh.

Neštestí se stalo v neděli 19. září na Bruntálsku v lomu u Svobodných Heřmanic. "Informaci o muži v bezvědomí přijali operátoři krátce po půl třetí a na pomoc vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Spolu s ním vyjela bruntálská posádka rychlé zdravotnické pomoci," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Záchranáři pak na místě zahájili rozšířenou resuscitaci a pokoušely se obnovit krevní oběh postiženého. "Přes využití léků, přístroje zajišťujícího nepřímou srdeční masáž, umělou plicní ventilaci i další opatření, nevedla snaha záchranářů k úspěchu a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt pacienta," doplnil Humpl. 

Zdravotníci pak na místě ošetřovali i devětačtyřicetiletého potápěče, kterému zajistili tepelný komfort, podání léků a kyslík. "Muž odmítl transport do nemocnice a vzhledem k nezávažnosti jeho obtíží mohl být ponechán na místě zásahu," dodal mluvčí záchranářů.