Nehoda se stala přibližně deset minut po deváté hodině ranní. Šestatřicetiletý muž z Bruntálska jel v autě Kia Ceed od Milotic nad Opavou směrem na Horní Benešov. Na rovném úseku silnice ze zatím blíže nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střel s protijedoucím nákladním vozem s kontejnerovou nástavbou, který řídil 59letý muž z Bruntálu.

„Po nárazu zůstal řidič osobního automobilu zaklíněn ve svém vozem a utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Starší muž utrpěl zranění lehčího charakteru s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření na místě,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

U tragické nehody poblíž Milotic nad Opavou zasahoval i záchranářský vrtulník. 20. listopadu 2023
Srážka sanitky s autem na Bruntálsku: řidička nepřežila, malé dítě se zranilo

Policisté celé dopoledne odkláněli v místě dopravu na objízdné trasy. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče náklaďáku negativní. Škoda byla předběžně vyčíslena na zhruba milion korun. U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva.

Okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují.

Na místě zasahovali i hasiči. „Po příjezdu k nehodě provedli zajištění obou havarovaných vozidel proti požáru. Během průzkumu zjistili, že řidič osobního vozidla má zranění neslučitelná se životem a přítomný lékař musel konstatovat smrt. Po ukončení šetření nehody hasiči vyprostili mrtvou osobu z auta. Dále ve spolupráci s odtahovými službami provedli naložení a odtažení havarovaných aut a následný úklid a zprovoznění komunikace,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Lukáš Popp.