Své o tom ví čtrnáctiletý hoch, který ve Valštejnu u Města Albrechtic nasedl na motocykl bez přidělené registrační značky a bez řádně sjednaného pojištění odpovědnosti za provoz motorového vozidla. Samozřejmě usedl za řídítka také bez řidičského průkazu. Nezletilec při jízdě po silnici z Valštejna na Hynčice dostal při průjezdu levotočivou zatáčkou smyk.

Upadl na zem, kde zůstal bezvládně ležet. Měl velké štěstí, že náhodný svědek z Karvinska ve věku 66 let hned přivolal lékařskou pomoc. Než přijela sanitka s lékařskou pomocí, neustále kontroloval a stabilizoval jeho zdravotní stav.

"Následně byl chlapec letecky transportován do Fakultní nemocnice s Poliklinikou s otevřenou zlomeninou levé dolní končetiny k dalšímu lékařskému vyšetření a ošetření. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále, přičemž se například zjišťuje, jak se nezletilec k motocyklu dostal, odkud měl klíče a kdo je řádným vlastníkem tohoto motorového vozidla," informoval policejní mluvčí René Černohorský.