„Alkohol u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou,“ řekla policejní mluvčí Pavla Tušková. Zraněného řidiče od nehody odvezl vůz bruntálské rychlé lékařské pomoci.

Mercedes zablokoval hlavní tah z Olomouce na Opavu až do odpoledne. Vyproštění mohlo trvat díky technice a zkušenostem zasahujících profesionálních bruntálských hasičů jen půlhodinu. Tah zůstal ale neprůjezdný až do odpoledne. Za zpoždění v dopravě může majitel Mercedesu.

Bruntálským profesionálním hasičům nahlásili událost v 8.25 hodin a už od dvě minuty později vyslalo operační středisko Západ k zásahu dvě Tatry, z toho jeden vyprošťovací speciál. Jedna se blížila k Mercedesu od Slezské Harty, druhá od Moravského Berouna. Už po cestě se domlouvali hasiči s řidičem, později přímo s majitelem kamionu, a upozornili jej, že by při vyprošťování mohl být vůz poškozen. K havárii dojeli už v 8.53 hodin.

„Během půl hodiny jsme mohli kamion vyprostit. Vlastník vozu si ale zvolil kvůli plnění pojistného k zásahu asistenční službu,“ uvedl operační důstojník bruntálského sektorového střediska Západ Milan Novák. „Dopravu policisté obnovili v místě nehody ve 13.50 hodin,“ potvrdila policejní mluvčí Pavla Tušková.

Nákladní vozidla jezdila objížďkou z Olomouce na Opavu po silnici vyšší třídy. Osobní auta v jednom směru přes Horní Loděnici na Bruntál, ve druhém přes Bílčice a Leskovec nad Moravicí rovněž na Bruntál.