„Podle prvních poznatků jel čtyřiačtyřicetiletý řidič z Rudné pod Pradědem ve směru na Opavu a najel na nezpevněnou krajnici. Ta se pod váhou náklaďáku utrhla, ten sjel do příkopu a zde se převrátil na bok,“ popsal nehodu tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský s tím, že u řidiče nebylo po nehodě zjištěno požití alkoholu.

Na místo se tak kromě dopravních policistů vydaly i dvě jednotky hasičů. Přes uvolněné víčko nádrže uniklo do půdy několik litrů nafty.

„Hasiči se tak museli nejprve postarat o zastavení úniku nafty. Následně po dohodě s majitelem kamionu vytvořili v nádrži otvor a jím odčerpali asi čtyři sta litrů nafty do připravených nádob,“ popsal zákrok hasičů jejich mluvčí Petr Kůdela s tím, že o úniku nafty do půdy informovali pracovníky České inspekce životního prostředí a odboru životního prostředí opavského magistrátu. O vyproštění a postavení kamionu na kola se postarala soukromá firma najatá majitelem vozidla.

Nebyla to však jediná nehoda, na Opavsku. Záchranáři, policisté a dvě jednotky hasičů stejný den večer zasahovali v Hrabyni u nehody vozu Škod Felicia. Deset minut před dvaadvacátou hodinou zde dvacetiletá řidička ze Šilheřovic, jedoucí na Ostravu, nejspíše podcenila mokrou vozovku i rychlost auta, a v Hrabyni dostala v levotočivé zatáčce smyk.

Neřízeně tak vyjela do pole, kde narazila do betonového sloupu elektrického vedení. Ten náraz auta přerazil a pád sloupu vytrhl elektrorozvodnou skříň sousedního domu devětačtyřicetiletého majitele. Než se žena dostala do rukou záchranářů, museli ji hasiči z vraku vyprostit pomocí hydraulického nářadí,“ řekl Kůdela. Řidičku pak lékaři naložili do sanity, která ji s lehkým zraněním převezla k dalším vyšetřením do nemocnice v Ostravě-Porubě. Nehoda si na autě vyžádala škodu za 30 tisíc, oprava sloupu a elektroskříně na domě 50 tisíc korun.