Událost ohlásil krátce po 13. hodině na tísňovou linku 112 systém e-call z osobního automobilu. „Díky automatickému spojení s operátorem přímo z vozu bylo možné doplnit informace o situaci, vůz rovněž odeslal datovou větou své přesné souřadnice,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

K zásahu na silnici mezi Bílovcem a Fulnekem vyjely tři jednotky hasičů - profesionální hasiči ze stanice v Bílovci a dobrovolné jednotky z Bílovce a Fulneku.

Ilustrační foto.
Vážná nehoda na železnici. Vlak na Novojičínsku srazil muže

„Po příjezdu na místo události hasiči průzkumem zjistili, že motocykl hoří, okamžitě zahájili hasební práce a zapojili se do resuscitace motocyklisty. Ta však nebyla úspěšná a po více než půl hodině snahy lékař konstatoval smrt. V osobním automobilu utrpěli zranění všichni ze tří cestujících, postarali se o ně zdravotníci,“ doplnil Jakub Kozák.

Na místo vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy a vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci. „Dvaapadesátiletý muž, který cestoval na motocyklu, utrpěl při kolizi mnohočetná poranění, a to v oblasti hlavy, břicha, pánve i končetin. Nejevil známky života a záchranáři u něj zahájili rozšířenou resuscitaci. Snaha obnovit jeho srdeční činnost byla marná a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Ilustrační foto.
Muž ve Starém Jičíně spadl z šesti metrů na beton

Přednemocniční neodkladnou péči bylo nutno poskytnout třem osobám, které cestovaly v automobilu. „Dvě ženy a muž ve věkovém rozpětí osmnáct až pětačtyřicet let utrpěli středně těžká poranění hrudníku. Po ošetření je záchranáři transportovali na úrazovou ambulanci,“ dodal Lukáš Humpl.

Policisté na místě zjistili, že motocyklista předjížděl v zatáčce, přičemž se střetl s osobním automobilem jedoucím v protisměru. „U řidičky osobního vozidla policisté provedli dechovou zkoušku, výsledek byl negativní,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Ilustrační foto.
Těžké zranění motocyklisty na Novojičínsku po srážce s autem, zasahoval vrtulník

Komunikace byla v průběhu vyšetřování nehody a dalších neodkladných úkonů uzavřená. „Policisté prováděli odklon dopravy přes objízdné trasy. Na místě provedli fotografickou a topografickou dokumentaci. I nadále se zabývají nehodovým dějem a veškerými okolnostmi této dopravní nehody,“ uzavřela Soňa Štětínská.

Hasiči na místě vyčkali na zadokumentování nehody policisty a poté uklidili komunikaci. Zásah ukončili krátce po šestnácté hodině.