Oddělení hospodářského rozvoje a evropských projektů Městského úřadu v Krnově si může připsat další úspěch. Jeden z žebříčku úspěšných projektů zaujala Euroregionální českopolská olympiáda mládeže 2010, která se v Krnově uskuteční 19. a 20. června.

Chlapci a děvčata ve věku 15 až 19 let z Krnova a Prudniku budou soutěžit v kopané, basketbalu, volejbalu, badmintonu, stolním tenisu a střelbě z malorážky a bude pro ně připraven také doprovodný program v podobě seznamovací večeře, prohlídky města a rockového koncertu.

Náklady na projekt činí 8 848 EUR, ERDF přispěje dotací ve výši 7 500 EUR. Po realizaci projektu městu zůstanou badmintonové rakety, stůl a pálky na stolní tenis, volejbalové, fotbalové a basketbalové míče a další vybavení, které využije pro další českopolské sportovní aktivity.

Není to však jediná sportovní akce, která bude z peněz Evropské unie podpořena. Svůj díl dostanou například krnovští zápasníci, kteří předložili projekt týkající se Českopolského soustředění zápasníků 2010.

Žadatelem o finanční podporu byla TJ Lokomotiva Krnov, jež bude projekt realizovat společně s Městským klubem zápasu v Ratiboři.